Masopust ve škole

V týdnu od 22.2. do 26.2. jsme s žáky denně hovořili na téma masopustu a karnevalů. V hodinách českého jazyka jsme si vysvětlili význam masopustu a připomněli nejrůznější tradice, které jsou s ním spojené. O hodiny pracovní a výtvarné činnosti žáci vyráběli nejrůznější karnevalové doplňky a masky (stejně tak jako ve školní družině).

Celý masopustní týden vyvrcholil v pátek 26.2., kdy do lavic zasedli nejrůznější pohádkové a filmové postavy, akční hrdinové, zvířátka a dokonce hasiči, vojáci a samotný smrťák. Ve školní jídelně čekalo na žáky překvapení k svačině v podobě tradičních masopustních koblih. Za které paní kuchařkám velmi děkujeme. A protože našemu školnímu masopustu přálo také počasí, všechny masky se vydaly do ulic Krušovic.

Touto velmi povedenou a veselou akcí jsme zakončili nejen měsíc únor, ale také (bohužel) na nějakou dobu presenční výuku žáků ve škole. Věříme, že se se všemi co nejdříve ve zdraví opět sejdeme a budeme moci podnikat další společné akce.

Všechny fotografie naleznete v naší FOTOGALERII.