Vánoční dvojčíslo školních novin

Milí rodiče, žáci a přátelé školy, přinášíme vám vánoční dvojčíslo školních novin, které je plné krásného (nejen) vánočního tvoření žáků z naší školy. Jak se povedl školní jarmark? Co aktuálně dělají děti ve školce? To a mnohem více se v nich dočtete. Stahujte a čtěte zde, ve složce školní noviny a nebo kliknutím na fotografii.

Organizace dne 27. 11. 2023 – stávka učitelů.

Vážení rodiče, rozhodli jsme se podpořit stávku učitelů, v níž jde zejména o poukázání na nedostatečné finanční ohodnocení provozních a nepedagogických zaměstnanců, asistentů atd. Jsme také proti snižování počtu vyučovacích hodin škol jako takových, které nám umožňují dělit třídy v ZŠ na některé předměty. Vzhledem k tomu, že zároveň chápeme Vás, rodiče, rozhodli jsme se společně s kolegyněmi, že dopolední vyučování ZŠ zachováme v běžném režimu, avšak po obědě bude přerušen provoz ŠD, žáci tedy školu opustí do 13h.


Mateřská škola bude v provozu dle běžného režimu, přestože se stávkou a požadavky všichni zaměstnanci souznějí.
Děkuji za všechny kolegyně a zaměstnance za pochopení a podporu.
Vernerová

Masopustní vaření a pečení

V pondělí 20.2. měl kroužek vaření a peření téma MASOPUST a dobroty kolem něj.

Všichni kuchaříci ochutnali naklíčený hrách a následně si z něj udělali PUČÁLKU. (Kdo z vás ví, co to je a jak se připravuje?) I když to byla pro všechny novinka, tak se po ní jen zaprášilo a talíře byly vymeteny. Podívejte se sami na fotografie.

Jako druhá část se chystaly a smažily tradiční masopustní koblížky. Asi vám nemusíme říkat, že ty mizely před očima. Na domu si pak všichni odnesli k naklíčení a ochutnání ještě další luštěninu.

Masopustní pokrmy prostě a jednoduše měly až nečekaný úspěch. A to nás moc těší. Moc také děkujeme mamince a skvělé vedoucí našich kuchaříků Anně Filgasové, protože bez ní by tohle všechno nevznikalo.