Novinky v budově školy

Zatímco děti tráví čas kromě výuky ve třídách i venku na bílém sněhu, prostory školy nově svítí barvami. Na chodbách přibyly poslední šatní skříňky, podlahy ožily násobilkovými stopami a hadem s abecedou. V šatně MŠ se objevily číselné barevné kaňky. Zakoupili jsme také krásné, dřevěné, téměř profesionální divadlo s loutkami, malovanými kulisami, stahovací oponou i osvětlením, které lze barevně měnit nebo stmívat.

Nadšeni byli všichni, včetně pedagogů, kteří budou vše využívat při výuce. A děti v MŠ se již brzy mohou těšit na první divadelní představení. 🙂

Projektové odpoledne na sněhu

Počasí a sněhové podmínky ovlivnily místo konání družinového projektového odpoledne a místo na Boží dar se jelo do Kadaně a následně na slíbenou „bobovačku“ na Měděnec.

V Kadani si žáci prohlédli radniční věž a prošli Katovu uličku opředenou mnoha pověstmi. Na konci uličky se seznámili s mnoha mučícími středověkými nástroji a zahájili procházku po kadaňských hradbách, kterou si zpestřili hledáním a umisťováním kreslených kamínků. Nemohli jsme v opomenout procházku po Nábřeží Maxipsa Fíka, které lemuje břeh řeky Ohře. Kromě kadaňského orloje a řady volního ptactva si žáci užili dětské hřiště s množstvím netradičních aktivit.

Bobování jsme si všichni užili ve skiareálu Alšovka na Měděnci.

Ve fotogalerii si prohlédněte více než 200 fotografií z celé akce. Na zážitky žáků popsané vlastními slovy se můžete těšit v příštím vydání školních novin.

Informace z MŠMT 23.12.

Na základě rozhodnutí MZd a sdělení MŠMT týkající se vzdělávání žáků od 4. 1. 2021 budou moci žáci naší málotřídní školy nadále docházet do školy za daných podmínek.
Žákům i dětem budeme nadále měřit u vchodu teplotu, rodiče prosíme, aby do budovy nevcházeli. V nutných případech osobního lze domluvit individuální schůzku nebo on-line spojení.
Povinnost nošení roušek v prostorách budovy a při výuce v ZŠ zůstává.

Ukončení výuky v pátek 18.12.2020

Na základě vládního rozhodnutí z pondělí 14.12. a oficiálním zveřejnění na MŠMT 15.12. žáci přijdou naposledy do školy v pátek 18.12.2020. Školní družina bude naposledy v provozu v pátek 18.12. do 16 hodin (projektové odpoledne).

22. a 23.12. je pro žáky a studenty ZŠ, SŠ, konzervatoře, VOŠ a ZUŠ vyhlášeno volno.
Rodiče mohou žádat ošetřovné.

Ozoboti ve školní družině

V pondělí 7.12. měla školní družina na programu další projektové odpoledne, tentokrát zaměření na základy práce s ozoboty. Z žáků a žákyň se stali mladí programátoři a mladé programátorky a ponořili se do tajů robotiky.

Po teoretickém základu se všichni vrhli do práce a učili se najít společně s malými roboty společnou řeč. Cesta vedla po silné černé čáře a přes velké množství nejrůznějších barevných příkazů. Programátoři a programátorky naučili své robůtky skoky, piruety, jízdu vzad, změnu barvy a další pokyny. Na závěr akce přišla také kreativní část a skupinky vytvářeli ozobotům nejrozličnější cesty plné překážek a příkazu, vzniklo tak i třeba město robotů.

Na všechny fotky z celého projektového odpoledne se můžete podívat v naší fotogalerii. Zde je malá ochutnávka.

Poslední rozloučení

Mgr. Dagmar Šmídová

V pondělí 30.11. zasáhla naši školu bolestná zpráva. Navždy nás opustila naše bývalá a vážená paní ředitelka Mgr. Dagmar Šmídová. Její odchod všechny hluboce zasáhl.
Byla nejen výborná učitelka, skvělá ředitelka, dobrá přítelkyně a rádkyně. Předávala svým žákům bohaté vědomosti i zkušenosti, věnovala škole nemálo vlastního volného času. Krušovická škola byla její srdeční záležitostí, jak sama vždy říkávala.
Všem zaměstnancům a kolegům byla ochotna kdykoliv nabídnout pomoc. Byla obětavá, chápající i laskavá.

Paní Šmídová dala učitelskému povolání většinu svého srdce a zůstane navždy v těch našich.


Děkujeme za vše a její rodině vyjadřujeme upřímnou soustrast.