Otakárkův výukový autobus.

V pondělí 14. 3. 2022 k nám do školky zavítal výukový autobus Otakárek a přivezl nám i lvíčka Otíka, který dětem zábavnou formou připomenul jak se chovat na silnici, na co nezapomenout při jízdě na kole a zopakoval si s dětmi i dopravní značky. Výukový program byl zajímavý a velice zábavný. Těšíme se, že se někdy příště zase uvidíme. Děkujeme panu řidiči, i příjemné a šikovné slečně lektorce.

Ostatní fotografie najdete ZDE.

První školní noviny roku 2022

Milí čtenáři, máme radost, že i v roce 2022 Vám můžeme přinášet školní noviny, které informují o dění v naší škole a školce a přibližují Vám práci našich dětí, žáků i paní učitelek. Krušovická škola je pro nás místem, kde se rádi setkáváme, vytváříme nová přátelství, bavíme se, vzděláváme a …. prostě je nám tu dobře. Doufáme, že právě také prostřednictvím našich školních novin na Vás alespoň trochu této pozitivní energie můžeme přenést.

Doufáme, že nám i nadále zachováte přízeň a budete se každý měsíc těšit na naše nové vydání, stejně tak jako to vždy těší nás.

Jako vždy naleznete celé vydání školních novin ZDE nebo přímo v záložce školní noviny.

Svatý Martin

Každoročně se na svátek sv. Martina těší především děti, které očekávají první sněhovou nadílku. Ve škole a školní družině to bylo opravdu MARTINSKÉ. Převyprávěli jsme si legendu o sv. Martinovi v podobě loutkové pohádky. Poté jsme zmínili a snažili se vysvětlit pranostiky, které jsou s tímto datem spojené: Na svatého Martina, kouřívá se z komína, na svatého Martina bývá dobrá peřina. Svatý Martin přijíždí na bílém koni. V neposlední řadě nechyběla ani písnička o Martinovi na bílém koni s tvořivou částí.  A teď můžeme ten sníh čekat každým dnem, když jsme si ho tak pěkně přivítali.

Listopad ve školní družině

Barevný podzim

  • Poznáváme plody podzimní přírody;
  • Podzim v zahradě – modelujeme ovoce a zeleninu, poznáváme podle chuti, hmatu a vůně;
  • Bramboriáda – týmová soutěž školní družiny;
  • Sběr kaštanů, žaludů a šípků – vyrábíme zvířátka, korále, podzimníčky;
  • Otisky listů, koláže, tvoření s přírodninami;
  • Pranostiky, podzimní počasí;
  • 16. 11. Den poezie – čteme a učíme se básničky o podzimu, soutěž v recitaci;
  • Povídáme si – Jak se zvířátka připravují na zimu;

Psi ze Širokadaleka

Ve čtvrtek 14.10. navštívili v rámci projektové výuky naše žáky canisterapeutičtí pejsci Borůvka a Fidorka ze Širokadaleka (nahlédněte na jejich WEB ).

Během besedy jsme se podívali na svět očima psů, naučili jsme se lépe vnímat emoce své i ostatních a povídali jsme si také mimo jiné o slušném chování a dobrých mezilidských vztazích. Díky přítomnosti pejsků vše byla skvělá hra.

Podívejte se do naší FOTOGALERIE, jak jsme si s Borůvkou a Fidorkou užili. A přímo zde v příspěvku si můžete pustit dvě krátká videa ze včerejší návštěvy.