Sférické kino ve školce.

Barney a Beenie – velké podmořské dobrodružství


Dva přátelé Barney a Beenie mají úžasné poslání – starat se o čistotu své laguny a dělat vše pro to, aby byla čistá a vhodná k životu pro všechny její obyvatele. Ve filmu čeká na hlavní hrdiny mnoho zábavných, bouřlivých poučných a k zamyšlení nutících dobrodružství!

Bajky pana Ezopa

V úterý 21.února navštívilo naši školu Divadélko pro školy s představením „Bajky pana Ezopa aneb Dávná moudra věčně platná“ . Toto vystoupení představilo žákům několik Ezopových bajek a díky vtipnému pojetí je vtáhlo do děje. Nejen maňásci a herci, ale také písně a vtipy, to vše se všem líbilo. Napnutě jsme poslouchali každé slovo, hlasitě se smáli, ale také potichu fandili. Už nyní víme, že tento divadelní soubor jsme u nás neměli naposledy. Všechny fotografie naleznete v naší FOTOGALERII a nyní nám dovolte jen malou ukázku.

Masopustní vaření a pečení

V pondělí 20.2. měl kroužek vaření a peření téma MASOPUST a dobroty kolem něj.

Všichni kuchaříci ochutnali naklíčený hrách a následně si z něj udělali PUČÁLKU. (Kdo z vás ví, co to je a jak se připravuje?) I když to byla pro všechny novinka, tak se po ní jen zaprášilo a talíře byly vymeteny. Podívejte se sami na fotografie.

Jako druhá část se chystaly a smažily tradiční masopustní koblížky. Asi vám nemusíme říkat, že ty mizely před očima. Na domu si pak všichni odnesli k naklíčení a ochutnání ještě další luštěninu.

Masopustní pokrmy prostě a jednoduše měly až nečekaný úspěch. A to nás moc těší. Moc také děkujeme mamince a skvělé vedoucí našich kuchaříků Anně Filgasové, protože bez ní by tohle všechno nevznikalo.