Prázdninové aktivity pro naše školáky

Vážení rodiče, milé děti,

Pokud budete mít chuť, můžete po dobu prázdnin vyzkoušet několik podzimních halloweenských aktivit, které rozvíjí dětskou fantazii a tvořivost a zároveň je učí něčemu novému. Každý den zde naleznete jednu novou aktivitu.

Líbila se vám naše aktivita? Pracovali jste podle ní? Nebo jste tvořili něco jiného s podzimní nebo halloweenskou tématikou? Poštele nám pár řádků nebo fotografií na tereza.vranova@zskrusovice.cz a staňte se autory našich školních novin, které spatří světlo světa 2.11.

Stále online

I když je současná situace nelehká, denně se setkáváme na online hodinách a společně pracujeme, učíme se nové věci, povídáme si a smějeme se. Často děti zůstávají i po výuce a dále si povídají (a to nás moc těší). Velké díky patří všem rodičům za jejich podporu. Pevně věříme, že se brzy ve zdraví vrátíme do školních lavic.

Přejeme příjemné podzimní prázdniny.

Den stromů ve školce.

20. října se slaví den stromů, i přesto, že nás teď chodí do školky málo, nemohli jsme si tuto plánovanou oslavu nechat ujít. Vyrazili jsme do lesa a vysadili 3 borovice. Děti měly velikou radost, ochotně každý přidal ruku k dílu. Budeme naše stromky bedlivě sledovat na procházkách, starat se o ně a dohlížet, aby se jim dařilo.

Fotografie ze sázení najdete ZDE.

Moderní technologie v naší školce.

Od nejútlejšího věku se děti dostávají do kontaktu s chytrými telefony a tablety. Nemají žádný ostych s technologiemi pracovat, naopak jsou svítícími displeji výrazně přitahovány, fascinovány. Trendem současnosti jsou moderní technologie. Jejich vlivu jsme vystaveni ve všech oblastech. Buď se mu můžeme bránit, nebo ho můžeme využít. Osobně jsme rozhodně pro využití toho, co nám doba přináší. Jedním z takových prvků jsou tablety, s kterými jsme se rozhodli děti seznámit. V této době, kdy školku navštěvuje méně dětí, na to máme více prostoru. Interaktivní tabule a robotická včelka, jsou již dnes v naší školce pro děti úplnou samozřejmostí.

Distanční výuka od 14. 10. 2020 do 23. 10. 2020

On-line výuka probíhá přes Google Meet, učebnu Google. Pozvánky na připojení jsou rozesílány na e-maily jednotlivým žákům dle rozvrhu, který je zveřejněn v elektronické žákovské EduPage. Zde jsou zapisovány jako tomu bylo dosud zadané domácí úkoly. Jednotliví pedagogové se se žáky mohou individuálně dohodnout na plnění učiva i jinak (např. formou aplikace Proškoly.cz nebo doplněním formuláře, doručeného of.listu apod.).

V případě technických potíží nebo problémů s přihlášením neváhejte kontaktovat ředitelku školy.

Do dokumentů byl vložen dodatek ke školnímu řádu z důvodu distančního vzdělávání.