Exkurze do České televize

V pátek 8. 9. jsme se vydali navštívit místo, které sledujeme často z opačné strany. Autobus nás dovezl na Kavčí hory v Praze. Navštívili jsme interaktivní sál, dozvěděli jsme se mnoho zajímavého, vstoupili jsme na místa, kde vznikají filmy, seriály, odkud se vysílají diskusní a jiné pořady. V čilém provozu byli přestavby kulis ve studiích. Nejvíce se nám však líbila možnost vyzkoušet si ovládání kamery, čtení zpráv, hra s filmovými kostýmy.

Školní řád platný od 1. 9. 2023

Schválený školní řád je k dispozici ZDE: http://www.zskrusovice.cz/wp-content/uploads/2023/09/Školní-řád-schválený-2023.docx.pdf

Prosíme, abyste si jej přečetli. Děti i žáci budou seznámeni svými učiteli. Zejména žádáme o dodržování včasného příchodu do školy, tj. nejpozději 15 minut před zahájením vyučování, aby si žáci stihli včas nachystat pomůcky dle pokynů pedagoga, předat úkoly a pod..

Bojovka a naši páťáci

Páťáci dnes připravili svým spolužákům bojovku v ulicích Krušovic. Na několika stanovištích prověřili jejich vědomosti, bystrost, důvtip i tvořivost. Na závěr se všichni schovali v lese u Jordánku a spolužáci měli co dělat, aby je našli v jejich důmyslně vytvořených skrýších. Díky všem páťákům, kteří bojovku tvořili, za fajn den. Více fotek ZDE.

Školní noviny- speciální „páťácké vydání“

Poslední vydání školních novin tohoto školního roku. Tentokrát vám přinášíme speciál o „našich“ páťácích. Většinově tvořili jeho obsah sami žáci a určitě stojí za to si noviny přečíst – speciální pozornost věnujte rozhovorům, které s páťáky vedli jejich spolužáci a spolužačky ze čtvrtého ročníku.

Noviny stáhnete kliknutím na fotku nebo v sekci školní noviny.

Zoopark Zelčín

Školáci v pondělí 26.6. vyrazili navštívit Zoopark Zelčín. Ani tropické počasí jim nezkazilo náladu, a tak si všichni užili, prohlídku, komentované krmení, kontaktní zoo, projížďku na koni, trampolíny i palačinku. Užili jsme si nejen koně, krávy a kozy, ale také želvy, klokany, pštrosy a nesměly chybět malé surikaty.

Kompletní fotky naleznete v naší fotogalerii, zde je pouze ochutnávka.