První noviny tohoto školního roku

Milé čtenáři a milé čtenářky, máme to první vydání školních novin tohoto školního roku.

Po třech letech jsme se rozhodli naše noviny převléknout do nového kabátku. Obsahově však pojedeme v zajetých kolejích, protože o čem jiném bychom měli psát než o našich skvělých dětech, žácích a žákyních, o naší krásné škole a o všem, co se u nás děje.

Ke stažení jsou noviny ZDE a nebo v sekci „školní noviny“..

Nahlédněte do našich novin, stahujte, čtěte, sdílejte. A kdybyste měli nějaké postřehy, připomínky nebo náměty, určitě nám napište, budeme rádi – tereza.vranova@zskrusovice.cz .

Sběr starého papíru

Vážení rodiče, milí žáci a přátelé školy. Naše škola se opět rozhodla uspořádat sběr starého papíru. Nosit papír mohou nejen žáci a jejich rodiny, ale všichni, kdo v třídění papíru vidí smysl a navíc rádi pomohou naší škole.

Aby sběr více bavil samotné žáky, budeme odměňovat nejlepší sběrače nebo sběračky z každého ročníku. Proto pokud přinesete nějaký sběr, zapište jeho hmotnost na papírek spolu se jménem žáka a předejte lísteček paní učitelce, která vše zaeviduje.

PROVOZ 19.9.2022 !!!

Vážení rodiče, dosud není jasná situace s vodou v obci, tedy i ve škole. Z tohoto důvodu bude provoz ZŠ i MŠ v pondělí 19.9.zrušen. Nebude v provozu ani kuchyně. Výuku pro ročníky 2.-5.zajistíme od 9h online. Pozvánky žáci obdrží nejpozději do 8h ráno. V naléhavém případě se můžeme omezeně postarat o děti z MŠ do 12h.

Děkuji za pochopení, Vernerová

Beseda se spisovatelkou

Ve čtvrtek 15.9. nás navštívila paní spisovatelka Michaela Fišarová, autorka knih Kanálničci, Ela v říši trollů, V bříšku a dalších. Společně s ní dorazil také pan Miroslav Reil, skvělý herec a moderátor.

Dozvěděli jsme se přímo od paní autorky, jak se kniha píše, tiskne a vydává. Zodpověděla všechny naše otázky a představila svá nejnovější díla. Pan Reil nám přečetl a přednesl úryvky z knih Kanálníčci a Náš dvůr má tajemství. Z celé besedy jsme byli všichni nadšeni stejně tak jako ze závěrečné autogramiády.

Mnohokrát děkujeme za návštěvu a těšíme se na další.

Ve fotogalerii naleznete více fotek, zde je jen ochutnávka. 😉

PĚŠKY DO ŠKOLY

Naše škola se zapojila do celorepublikové akce, s názvem „Pěšky do školy“, která se koná při příležitosti Mezinárodního dne bez aut (22.9.) a Evropského týdne mobility.

Cílem akce je podpořit pěší cestování dětí nejen do školy a zpět, ale také jako způsob dopravy po obci či městě. Tento projekt v sobě spojuje ekologii, dopravní výchovu, zájem o obec a také zdravý životní styl.

Pokud vás tato myšlenka zajímá, přikládáme několik materiálů, které si můžete přímo zde stáhnout a pročíst. Zanedlouho vám také představíme plakátky našich žáků na téma „Proč je dobré chodit pěšky“. A máte se na co těšit, protože důvodů vymysleli mnoho.

Děkujeme, že s námi CHODÍTE PĚŠKY.

První školní den

Dnes jsme započali školní rok 2022/2023. Při slavnostním zahájení ve školní tělocvičně jsme přivítali ve škole sedm nových prvňáčků ( dvě děvčata a pět chlapců) a také nové děti do školy. Po tomto zahájení žáci odešli se svými paní učitelkami do svých tříd, prohlédnout si, co nového je čeká, co je pro ně připraveno.

Velký úspěch měl u žáků fotokoutek, který byl plný smíchu. My pevně věříme, že úsměvy budou na tváří všech přetrvávat během celého školního roku.

Fotografie naleznete v naší FOTOGALERII.

ČERVNOVÝ SPECIÁL

Vážení a milí čtenáři a čtenářky,

stejně jako je u konce školní rok 2021/2022, tak zde máme také poslední vydání školních novin, a to tentokrát jako červnový speciál. Toto vydání je plné fotografií z výletů a akcí, plné prací našich dětí a žáků, plné radosti.

Mnohokrát vám děkujeme za přízeň, za to, že nás čtete, že nás stahujete, že naše vydání na sociálních sítích komentujete a sdílíte dále. Moc si toho vážíme a slibujeme, že přes prázdniny nabereme nové síly a v září se na vás budeme těšit s novinkami.

Noviny čtěte a stahujte ZDE. V sekci školních noviny zde na webu najdete všechna vydání, kompletní tři ročníky. (A to už je pořádná porce vydání.)

Nové vydání školních novin

Vážení a milí čtenáři,

přinášíme vám předposlední vydání školních novin pro tento školní rok. Podívejte se, jak si naši žáci užili výlet do Prahy, jak se líbilo dětem ze školky v Zoo a nebo na naše bádání o motýlech.

Děkujeme za to, že naše noviny čtete, stahujete, sdílíte. Čtete je ZDE. Tyto i předchozí vydání také naleznete v sekci školní noviny zde na webu.