Nové vydání školních novin – listopad

Milí čtenáři, nové vydání školních novin je na světě a vy se v nich můžete tradičně dozvědět, co vše naši žáci v uplynulém měsíci zažili, jak probíhala online výuka k Mezinárodnímu dni nenakupování ničeho a jiné zajímavost z našich lavic a koberců.

Zároveň neopomeňte naši výzvu na titulní stránce a pomozte nám s vánočním vydáním, které se bude tvořit ve velmi blízké době.

Noviny si můžete stahovat ZDE nebo v sekci Školní noviny zde na webu, kde najdete i starší vydání.

Mezinárodní den NEKUPOVÁNÍ NIČEHO

Na neděli 28.11. připadá Mezinárodní den nekupování ničeho. Právě na toto téma se konala v tomto školním roce už třetí online výuka (pokusné ověřování kombinovaného vzdělávání).

Téma NENAKUPOVÁNÍ NIČEHO bylo propojeno s mnoha dalšími různorodými tématy, a to s finanční gramotností, darováním, recyklací, charitativní akcí Krabice od bot a výrobou vánočních dárečků. Všechny tři skupinky pod vedením nápaditých paní učitelek pracovaly na těchto tématech a vždy měly také něco navíc.

Podrobnosti o náplni naší online výuky se dočtete v příštím vydání školních novin. Zatím se můžete podívat na několik fotografií, jak to všechno probíhalo a co žáci vyrobili.

Mezinárodní den kuchařů a kuchařek

V pátek 22.10. byla online výuka (pro přihlášené děti) věnována tématu kuchařů a kuchařek. Pro prvňáčky to byla zároveň první zkušenost s online výukou, kterou si náramně užili.

Žáci napříč skupinami mluvili o zdravé výživě, chystali zdravé svačinky, vyráběli, četli, povídali si a zdokonalovali své schopnosti při práci s počítačem. Prvňáčci si mimo jiné vyrobili náhrdelník z těstovin a připomněli si „jak pejsek a kočička pekli dort“. Žáci z druhého a třetího ročníku si vyrobili vlastní kuchařskou čepici a také si zahráli a zatančili. Čtvrťáci a páťáci si zahráli na MasterChefa a kromě „svačinové výzvy“ si vyrobili vlastní červené zástěry.

Více informací o tomto projektovém dni se dozvíte v dalším vydání školních novin. Již nyní si však můžete prohlédnout několik fotografií z pátečního dne.

Psi ze Širokadaleka

Ve čtvrtek 14.10. navštívili v rámci projektové výuky naše žáky canisterapeutičtí pejsci Borůvka a Fidorka ze Širokadaleka (nahlédněte na jejich WEB ).

Během besedy jsme se podívali na svět očima psů, naučili jsme se lépe vnímat emoce své i ostatních a povídali jsme si také mimo jiné o slušném chování a dobrých mezilidských vztazích. Díky přítomnosti pejsků vše byla skvělá hra.

Podívejte se do naší FOTOGALERIE, jak jsme si s Borůvkou a Fidorkou užili. A přímo zde v příspěvku si můžete pustit dvě krátká videa ze včerejší návštěvy.

Návštěva na Posádkovém velitelství Praha

V pondělí 11.10. absolvovali žáci naší školy návštěvu Posádkového velitelství Praha, která byla výhrou za loňskou účast ve výtvarné soutěži „Nakresli čestňákovi uniformu“.

Bylo připraveno několik stanovišť- hod granátem, střelba, poskytnutí první pomoci, hledačka kovů, prohlídka vojenského vozového parku. Více se dočtete v dalším vydání školních novin. Nyní si ale můžete prohlédnout fotografie, které by se všechny do školních novin jistě nedostaly (je jich cca 300). Několik jich najdete přímo zde, ostatní v naší FOTOGALERII.

Výlet školní družiny na farmu

V pátek 8.10. jela školní družina na první výlet, a to na farmu do Mšece k rodině Slavíkových, kterým tímto mnohokrát děkujeme. Počasí výletu přálo, a tak se mohli přihlášení žáci těšit na nevšední setkání a veselé zážitky.

Žáci si mohli prohlédnout několik traktorů (dokonce i zevnitř), kombajn, čističku brambor a další zemědělské stroje, což zaujalo především chlapce. Dále pak na své návštěvě zamířili všichni mezi zvířata. K vidění byly býci a krávy, koně, nově narozené koťátko, morčata, husy, králíci, papoušci, slepice a také emu, který vzbudil obdiv všech. Žáci mohli také některá zvířata nakrmit nebo třeba vybrat čerstvá vajíčka od slepic.

Na farmě si to všichni moc užili a těší se na další družinový výlet.

Všechny fotky z výletu si můžete prohlédnout v zde na webu v naší FOTOGALERII.