Projektové odpoledne na sněhu

Počasí a sněhové podmínky ovlivnily místo konání družinového projektového odpoledne a místo na Boží dar se jelo do Kadaně a následně na slíbenou „bobovačku“ na Měděnec.

V Kadani si žáci prohlédli radniční věž a prošli Katovu uličku opředenou mnoha pověstmi. Na konci uličky se seznámili s mnoha mučícími středověkými nástroji a zahájili procházku po kadaňských hradbách, kterou si zpestřili hledáním a umisťováním kreslených kamínků. Nemohli jsme v opomenout procházku po Nábřeží Maxipsa Fíka, které lemuje břeh řeky Ohře. Kromě kadaňského orloje a řady volního ptactva si žáci užili dětské hřiště s množstvím netradičních aktivit.

Bobování jsme si všichni užili ve skiareálu Alšovka na Měděnci.

Ve fotogalerii si prohlédněte více než 200 fotografií z celé akce. Na zážitky žáků popsané vlastními slovy se můžete těšit v příštím vydání školních novin.

Ozoboti ve školní družině

V pondělí 7.12. měla školní družina na programu další projektové odpoledne, tentokrát zaměření na základy práce s ozoboty. Z žáků a žákyň se stali mladí programátoři a mladé programátorky a ponořili se do tajů robotiky.

Po teoretickém základu se všichni vrhli do práce a učili se najít společně s malými roboty společnou řeč. Cesta vedla po silné černé čáře a přes velké množství nejrůznějších barevných příkazů. Programátoři a programátorky naučili své robůtky skoky, piruety, jízdu vzad, změnu barvy a další pokyny. Na závěr akce přišla také kreativní část a skupinky vytvářeli ozobotům nejrozličnější cesty plné překážek a příkazu, vzniklo tak i třeba město robotů.

Na všechny fotky z celého projektového odpoledne se můžete podívat v naší fotogalerii. Zde je malá ochutnávka.

Prosincové vydání školních novin

Ve složce Školní noviny nebo ZDE můžete nalézt aktuální vydání školních novin k pročtení či vytisknutí.

Speciální strana je zde věnována těm, kteří plnili listopadovou výzvu (a ti také společně s tištěno verzí novin obdrží malou odměnu). Naleznete zde také jako vždy přehled událostí za uplynulý měsíc v naší ZŠ i MŠ a spoustu dalšího zajímavého čtení.

Druhý týden listopadové výzvy

Druhý týden listopadové výzvy je námi a přišlo nám opět mnoho krásných fotografií. Pekli jste jablečné koláče, psali příběhy, chodili do přírody, tvořili, hráli hry, skládali origami, uklízeli si pokoje či penály. Mnohokrát děkujeme za to, že listopadovou výzvu plníte a že jí s námi sdílíte. Velmi se těšíme na další krásné příspěvky.