„Tichá návštěva“ v naší škole

V úterý 29.6. k nám do školy dorazila velmi vzácná návštěva z Tichého světa z Prahy. Přijel k nám neslyšící lektor Matěj se svými třemi skvělými kolegyněmi, aby nás opět vzali na exkursi do světa neslyšících a něco nového jsme se od nich přiučili.

S Tichým světem jsme se spojili už jednou, v „době covidové“ online a na žádost žáků, ve kterých nechalo toto setkání velkou stopu, jsme pozvali celý tým přímo k nám, abychom se s nimi mohli setkat osobně.

Matějovo tempo a zápal pro věc nás celý 60minut nepřestal udivovat a krom toho, jak neslyšící žijí jsme se opět dozvěděli a naučili spoustu nových „znakových slov“. Už víme jak se znakuje jednorožec, lama i mravenec, dozvěděli jsme se, jak to vypadá ve škole pro neslyšící i jaký používají budík. Zároveň jsme si zahráli „tichou poštu“ ve znakovém jazyce a náramně jsme se u toho všichni pobavili.

Můžete nahlédnout do naší FOTOGALERIE a podívat se, jak celé setkání probíhalo. A už nyní můžeme říci, že s Tichým světem chceme i nadále spolupracovat a neviděli jsme se s nimi naposledy. Koho by více zajímalo toto téma a aktivity tichého světa, připojujeme odkaz na jejich WEB.

Odchází parta „superpáťáků“

Ve středu 23.6. měli žáci 5.ročníku připravenou pro všechny své spolužáky úžasnou bojovku na téma Superhrdinové a Superpadouši. Fotografie najdete ve fotogalerii, ale můžeme Vám prozradit, že vše dobře dopadlo, superhrdinové z našich řad dopadli superpadouchy a zachránili školu i paní učitelku.

Naši čtyři páťáci pro Vás napsali pár řádků o sobě, o škole a o svých vizích. Poznáte, která z prací patří Michalovi, která Standovi, Šimonovi a která Kubovi?

Ahoj, já jsem ............................... . Můj nejlepší kamarád je Standa. Nejlepší zážitek ze školy je chození ven. Mé nejoblíbenější předměty jsou PČ a VV. 
Kdybys byl zvířetem, čím bys byl? Papouškem.
Chtěl bys být učitelem nebo ředitelem? Ne, je to otravný.
Kde se vidíš za 20 let? Jako youtuber s 20ti papouškama, 3 ještěrkami a krokodýlem.
Kdybys dostal 10 milionů, za co bys je utratil? Za mazlíky a dům.
Co bys vzkázal všem, co toto čtou? Na shledanou.
 Dobrý den, mé jméno je ........................ . Mám rád tělocvik a angličtinu, nebaví mě čeština a matika. Ze školní jídelny mám rád řízek.
Kdybys byl zvířetem, čím bys byl? Kočkou.
Chtěl bys být učitelem nebo ředitelem? Ne, bylo by to moc práce.
Kde se vidíš za 20 let? Asi bych chtěl zůstat v Krušovicích.
Kdybys dostal 10 milionů, za co bys je utratil? Za svoje vysněné auto, vilu a dovolenou v New Yorku.
Co bys vzkázal všem, co toto čtou? Na shledanou.
Ahoj, já jsem  ...................... Můj nejoblíbenější předmět je TV, M, PŘ. Nebaví mě AJ, ČJ. Je mi 11 let.
Kdybys byl zvířetem, čím bys byl? Had.
Chtěl bys být učitelem nebo ředitelem? Ne, protože se učitelé musí školit.
Kde se vidíš za 20 let? V Krušovicích za kováře a Youtubera.
Kdybys dostal 10 milionů, za co bys je utratil? Utratil bych to za airsoftky a nože.
Co bys vzkázal všem, co toto čtou? Čus
Ahoj, já jsem ...................... . Odcházím ze školy Na škole mám nejradji TV. Nemám rád školní jídelnu.
Kdybys byl zvířetem, čím bys byl? Netopýr.
Chtěl bys být učitelem nebo ředitelem? Ne, protože nerad otravuji děti.
Kde se vidíš za 20 let? Možná v mém domě, tak na 30%.
Kdybys dostal 10 milionů, za co bys je utratil? Nechal bych si vyrobit Teslu Cybertruck.
Co bys vzkázal všem, co toto čtou? Sbohem.

Skřítci a víly

Konec školního roku společně s krásným počasím vybízí k výuce venku a k rozvoji kreativity a fantazie.

Okolí naší školy dnes zaplavili záhadní skřítci a krásné víly. A ta jména a příběhy, co jsou s nimi spojeny…. pokud máte doma žáka 2.,3. nebo 5.ročníku, zeptejte se, jistě Vám je rádi povypráví.

Nové vydání školních novin

Vyšlo nové vydání školních novin – v tomto školním roce poslední, a tak se neváhejte prohlížet, stahovat a začíst se do toho, co všechno jsme v uplynulých měsících prožili. Celé vydání můžete nalézt ZDE nebo společně se staršími čísly v rubrice „školní noviny“. Pevně věříme, že se vydání bude líbit a že nám zachováte přízeň i pro následující školní rok.

Abeceda venku

S mladšími žáky jsme dnes využili krásného počasí a vyrazili jsme trénovat abecedu ven. Hledali jsem přírodniny a další předměty, které můžeme spojit s konkrétními písmenky, a plnili jsme naše „boxy“. Nejen procvičení abecedy, ale také rozvoj slovní zásoby, propojení s prvoukou a dokonce i s angličtinou, to byla naše dnešní hodina českého jazyka. A co vy? Zvládli byste také takový „box“ doma vyplnit?

Učíme se venku- Vyjmenovaná slova a další

Učíme se venku, učíme se jinak. Matematika ani český jazyk nám venku nedělají problém. Ba naopak, do opakování vyjmenovaných slov či při opakování psaní u/ú/ů jsme využili přírodniny. Slohové práce i hry se zvířátky dědy Lesoně nám pak šly na čerstvém vzduchu jedna báseň. Nakoukněte na fotografie, ptejte se doma dětí, co zajímavého každý den ve škole zažívají.

DEN DĚTÍ V ZŠ A MŠ

Úterní Den dětí jsme oslavili s dětmi i žáky sportovně.

Pro školáky byly připraveny dvě zábavné cesty plné úkoly. Mladší žáci se vydali po stopách pohádek, starší si zahráli na přírodovědce. Při obtížném poznávání živočichů i rostlin mohli žáci využít také nápověd.

V 11 hodin proběhlo za účasti několika rodičů, paní starostky a zástupce Rakovnického deníku přijetí předškolních dětí do 1.ročníku. Zároveň byli žáci 1.ročníku přijati mezi ČTENÁŘE. Poté se rozloučila paní starostka s našimi žáky 5. ročníku a s dětmi, které opouští MŠ.

Na závěr všechny děti obdržely drobné odměny a vydaly se na dobrý oběd.

Všechny fotografie z akce naleznete v naší fotogalerii nebo přímo ZDE.

O našem Dni dětí psali také v Rakovnickém deníku. ZDE najdete celý článek a také velkou fotogalerii přímo z akce.

Učíme se venku- poznáváme a vyhledáváme tělesa

Žáci druhého a třetího ročníku strávili hodinu matematiky (geometrie) venku a stali se mladými objeviteli. V okolí školy a místního hřiště vyhledávali nejrůznější předměty tvarů krychle, kvádru, koule, kuželu, jehlanu a válce a zapisovali je do předem připravených listů. Práce byla pro všechny velmi zábavná a pohyb na čerstvém vzduchu byl navíc zdraví prospěšný. Dokázali byste odhadnout kterých geometrických těles jsme venku nalezli nejvíce?