Máme rádi procházky.

Protože je stále hezké počasí, těšíme se každý den na procházky. Úplně první, ještě na konci prázdnin, mířila k naším borovičkám, abychom se podívali, jak se jim daří. Měli jsme velikou radost, že nám tam přibyly nové malované kamínky. Zažili jsme také trochu dobrodružství našli jsme „stopu dynosaura“ no posuďte sami.

V dalších dnech děti dostaly reflexní samolepky a ještě se pohly podívat, jak se opravují silnice.

Maminky, tatínkové, poznáte se???

Všechny fotografie ZDE.

Etiketa, nejen ve školce.

Ve čtvrtek 9. 9. 2021 k nám do školky zavítala lektorka výchovného programu o etiketě a správném společenském chování. Stala se tak součástí našeho projektového dne ETIKETA. Děti se hravou formou seznámily se základy vhodného společenského chování ve školce, doma, restauraci, divadle, zkrátka všude tam, kde je etiketa důležitá. Musíme naše děti moc pochválit, protože mnoho těchto správných společenských návyků již znají a používají je. Přesto se moc pobavily při hraní scének, vyplývajících z různých společenských situací. Moc jsme si to užili, a hlavně kluci holčičkám teď pokaždé podrží dveře, když jdeme na procházku, nebo do jídelny…..

Všechny fotografie ZDE

Venkovní aktivity.

Konečně se blíží léto a i sluníčko začíná krásně hřát. Když nejsme v lese, je nám hezky i na zahrádce, kam se můžeme schovat před horkými paprsky. Dneska jsme si prohlédli, jaké krásné skřítky vytvořily děti ze školy z přírodních materiálů a zkusili jsme si to také, moc nás to bavilo. Děkujeme za inspiraci kamarádi.

Všechny fotografie ZDE.

Oslava dne dětí ve školce.

1 .6. 2021 jsme s dětmi na hřiši oslavili dětský den. Děti si mohly zazávodit v několika disciplínách a nechyběla ani sladká odměna. Nakonec se předškolní děti za účasti paní starostky a několika rodičů rozloučily se školkou a paní ředitelka je přivítala jako prvňáčky do naší školy. Bylo to příjemné dopoledne.

Všechny fotografie najdete ZDE.

DEN DĚTÍ V ZŠ A MŠ

Úterní Den dětí jsme oslavili s dětmi i žáky sportovně.

Pro školáky byly připraveny dvě zábavné cesty plné úkoly. Mladší žáci se vydali po stopách pohádek, starší si zahráli na přírodovědce. Při obtížném poznávání živočichů i rostlin mohli žáci využít také nápověd.

V 11 hodin proběhlo za účasti několika rodičů, paní starostky a zástupce Rakovnického deníku přijetí předškolních dětí do 1.ročníku. Zároveň byli žáci 1.ročníku přijati mezi ČTENÁŘE. Poté se rozloučila paní starostka s našimi žáky 5. ročníku a s dětmi, které opouští MŠ.

Na závěr všechny děti obdržely drobné odměny a vydaly se na dobrý oběd.

Všechny fotografie z akce naleznete v naší fotogalerii nebo přímo ZDE.

O našem Dni dětí psali také v Rakovnickém deníku. ZDE najdete celý článek a také velkou fotogalerii přímo z akce.

Návštěva včelaře.

Dnes k nám do školky zavítal pan včelař i s včeličkami. Moc hezky nám vyprávěl o včelím životě, dozvěděli jsme se mnoho zajímavého o tom, jak se včelky rodí a jak se o ně pečuje, jak to vypadá ve včelím úle, z čeho a jak vzniká med a jestě jsme zblízka a na vlastní oči viděli včelí roj. Děkujeme.

Nakonec jsme si včeličky vytvořili.