Školní noviny LISTOPAD

Máme tu nový měsíc a s ním i čerstvé školní noviny. V tomto listopadovém vydání se můžete dočíst nejen o Křesle pro rodiče a o cvičení se Sokolem Pepíkem, ale také vás nalákáme na jarmark a předvedeme vám zručnost našich dětí.

Číst a stahovat můžete noviny ZDE. Doufáme, že se vám budou líbit a se zájmem si je cele pročtete a prohlédnete.

Adventní kalendář.

Chtěli bychom touto cestou poděkovat Atelieru Sidusrepas a panu Miroslavu Honzajkovi, a v neposlední řadě naší Péťe, za vytvoření krásného adventního kalendáře pro naše děti. Moc si toho vážíme. Každý den v adventním čase děti najdou u každého vánočního skřítka sladké překvapení.

Projekt „Se Sokolem do života“.

Letos nás opět čeká společná zábava s kamarády, nadšení z objevování nových dovedností, radost z každého dobře provedeného úkolu a možnost nalepit si samolepku do svého deníčku. I o tom je projekt Se Sokolem do života. Aktivita, jenž se snaží motivovat předškolní děti k přirozenému pohybu. Naše mateřská škola se zapojila již podruhé. Během celého školního roku provází děti hlavní maskot projektu sokolík Pepík a jeho parta zvířecích kamarádů. Právě oni jsou hlavní motivací pro děti, aby se na pohybové aktivity těšily a zároveň měly chuť učit se něco nového.

Školní noviny – říjen 2022

Konec měsíce patří jako vždy novému vydání školních novin, které vás provede uplynulými dny. V říjnu začaly na naší škole odpolední volnočasové aktivity a ani během dopolední výuky jsme se nenudili. Ve druhé polovině měsíce byl naším tématem No.1 halloween. Více už si ale přečtěte v novinách.

Zobrazovat a stahovat noviny můžete kliknutím na jejich náhled, přímo ZDE a nebo v sekci ŠKOLNÍ NOVINY.

Projektový den „Poprvé kuchařem“.

V pondělí 31.10. jsme s profesionálním kuchařem, který vařil v Michelinské restauraci ve Francii, připravili projektový den „Poprvé kuchařem“. Děti se dozvěděly všechno o hygieně v kuchyni, potravinách, bezpečnosti při práci s nožem, naučily se ošetřit a zalepit případná zranění, nakonec si samy připravily svůj vlastní muffin, který si upekly a snědly. Moc se nám to líbilo, a všichni naši kuchaříci obrdželi tři michelinské hvězdy. PŘIDALI JSME NA RAJČE K FOTOGRAFIÍM VIDEO, TO MUSÍTE VIDĚT!!!

Ostatní fotografie ZDE.