Den stromů ve školce.

20. října se slaví den stromů, i přesto, že nás teď chodí do školky málo, nemohli jsme si tuto plánovanou oslavu nechat ujít. Vyrazili jsme do lesa a vysadili 3 borovice. Děti měly velikou radost, ochotně každý přidal ruku k dílu. Budeme naše stromky bedlivě sledovat na procházkách, starat se o ně a dohlížet, aby se jim dařilo.

Fotografie ze sázení najdete ZDE.

Moderní technologie v naší školce.

Od nejútlejšího věku se děti dostávají do kontaktu s chytrými telefony a tablety. Nemají žádný ostych s technologiemi pracovat, naopak jsou svítícími displeji výrazně přitahovány, fascinovány. Trendem současnosti jsou moderní technologie. Jejich vlivu jsme vystaveni ve všech oblastech. Buď se mu můžeme bránit, nebo ho můžeme využít. Osobně jsme rozhodně pro využití toho, co nám doba přináší. Jedním z takových prvků jsou tablety, s kterými jsme se rozhodli děti seznámit. V této době, kdy školku navštěvuje méně dětí, na to máme více prostoru. Interaktivní tabule a robotická včelka, jsou již dnes v naší školce pro děti úplnou samozřejmostí.

Návštěva ZOO Chomutov.

Ve středu 7.10.2020, děti z naší školky navštívily Zoopark Chomutov. Celým parkem je prováděl lektor výukových programů Ondra, který dětem představill všechna zvířata, některá znal dokonce jménem a velmi poutavě o nich uměl vyprávět. Děti se dozvěděly mnoho zajímavých informací, zvířata mají rády, takže to byl pro všechny krásně strávený den.

Fotografie najdete ZDE.

Návštěva v lesním naučném areálu Křivoklát.

V úterý 6. 10. 2020, navštívily děti ze školky, v rámci projektu „Škola pro všechny“, rekreačně naučný areál v Křivoklátě. Celým areálem děti provázel lesník Míra, který je zábavnou a hravou formou, seznámil s lesním prostředím, rostlinami, zvířaty a připravil si pro děti mnoho zajímavých úkolů a hlavolamů. Celý program se dětem moc líbil a nakonec se na lesním hřišti pořádně vydováděly.

Fotografie najdete ZDE.

Milá návštěva.

V pátek 19. 6. 2020 k nám do školky zavítala paní starostka. Přišla se rozloučit s dětmi, které mateřskou školu opouští a po prázdninách nastupují do školy. Přesto, že jich zastihla ve školce málo, dárky, které dětem rozdala je velmi potěšily. Těm dětem, které v současné době školku nenavštěvují, je osobně předáme. Děkujeme.