Život na vesnici a ve městě..

V rámci projektu „Život ve městě a na vesnici“, v úterý 8. 12. 2020, navštívily děti z MŠ město Louny. Počasí nám přálo a za doprovodu p.učitelky Šťastné, jsme se dozvěděli hodně z historie i současnosti tohoto malebného městečka.

Fotografie naleznete ZDE.

Mikulášská návštěva.

V pátek 4. prosince za dětmi do školky zavítal Mikuláš, čert a anděl. Děti zarecitovaly básničku a za odměnu dostaly sladkosti a adventní kalendáře. Ani tento rok si čert nikoho neodnesl a tak se na vzácnou návštěvu budeme těšit zase příští rok.

Návštěva v Lánech.

V rámci projektu „Historie naší země“, jsme ve čtvrtek 3.12. 2020 s dětmi ze školky navštívili obec Lány. Děti navštívily místo odpočinku T.G. Masaryka, kde zapálily svíčku, prohlédly si zámeckou kapli a zámek, dozvěděly se něco o historii i to, že tam sídlí hlava státu. Nebylo to však jen o historii, ale viděli jsme i ohradu s lamami a daňky, muzeum hokeje a historických vozidel.

Fotografie najdete ZDE.

Včelka v novém kabátku.

Tento týden jsme získali pro naše robotické včelky nástavce „kabátky“ k uchycení pastelky, fixu apod. Dětem se díky nim otevřela nová možnost využití robotické včelky a vytváří zajímavé malůvky. Navíc to umožňuje práci s včelkou i malým dětem, pro které je programování „cesty“ pro včelku příliš složité.