Adventní kalendář.

Chtěli bychom touto cestou poděkovat Atelieru Sidusrepas a panu Miroslavu Honzajkovi, a v neposlední řadě naší Péťe, za vytvoření krásného adventního kalendáře pro naše děti. Moc si toho vážíme. Každý den v adventním čase děti najdou u každého vánočního skřítka sladké překvapení.

Projekt „Se Sokolem do života“.

Letos nás opět čeká společná zábava s kamarády, nadšení z objevování nových dovedností, radost z každého dobře provedeného úkolu a možnost nalepit si samolepku do svého deníčku. I o tom je projekt Se Sokolem do života. Aktivita, jenž se snaží motivovat předškolní děti k přirozenému pohybu. Naše mateřská škola se zapojila již podruhé. Během celého školního roku provází děti hlavní maskot projektu sokolík Pepík a jeho parta zvířecích kamarádů. Právě oni jsou hlavní motivací pro děti, aby se na pohybové aktivity těšily a zároveň měly chuť učit se něco nového.

Projektový den „Poprvé kuchařem“.

V pondělí 31.10. jsme s profesionálním kuchařem, který vařil v Michelinské restauraci ve Francii, připravili projektový den „Poprvé kuchařem“. Děti se dozvěděly všechno o hygieně v kuchyni, potravinách, bezpečnosti při práci s nožem, naučily se ošetřit a zalepit případná zranění, nakonec si samy připravily svůj vlastní muffin, který si upekly a snědly. Moc se nám to líbilo, a všichni naši kuchaříci obrdželi tři michelinské hvězdy. PŘIDALI JSME NA RAJČE K FOTOGRAFIÍM VIDEO, TO MUSÍTE VIDĚT!!!

Ostatní fotografie ZDE.

Návštěva u papoušků.

V pátek 30. 9. 2022 jsme zavítali k chovateli exotických ptáků panu Krovovi, který nás pozval. O ptáčcích nám povídal, ukázal dokonce úplná mláďátka andulek. Viděli jsme několik druhů papoušků a malinkaté křepelky. Bylo to pro nás velmi zajímavé, moc děkujeme za pozvání a zase někdy radi přijdeme.

Dary podzimu.

Kaštany milujeme, a tentoktát jsme sbírali opravdu krásné a veliké. Hned jsme je využili k tvoření, někdo sestavil geometrické tvary, někdo písmenka a kluci si udělali garáže pro auta. V zimě usušené kaštany odneseme zvířátkům do lesa.