Máme rádi procházky.

Protože je stále hezké počasí, těšíme se každý den na procházky. Úplně první, ještě na konci prázdnin, mířila k naším borovičkám, abychom se podívali, jak se jim daří. Měli jsme velikou radost, že nám tam přibyly nové malované kamínky. Zažili jsme také trochu dobrodružství našli jsme „stopu dynosaura“ no posuďte sami.

V dalších dnech děti dostaly reflexní samolepky a ještě se pohly podívat, jak se opravují silnice.

Maminky, tatínkové, poznáte se???

Všechny fotografie ZDE.

Etiketa, nejen ve školce.

Ve čtvrtek 9. 9. 2021 k nám do školky zavítala lektorka výchovného programu o etiketě a správném společenském chování. Stala se tak součástí našeho projektového dne ETIKETA. Děti se hravou formou seznámily se základy vhodného společenského chování ve školce, doma, restauraci, divadle, zkrátka všude tam, kde je etiketa důležitá. Musíme naše děti moc pochválit, protože mnoho těchto správných společenských návyků již znají a používají je. Přesto se moc pobavily při hraní scének, vyplývajících z různých společenských situací. Moc jsme si to užili, a hlavně kluci holčičkám teď pokaždé podrží dveře, když jdeme na procházku, nebo do jídelny…..

Všechny fotografie ZDE

Venkovní aktivity.

Konečně se blíží léto a i sluníčko začíná krásně hřát. Když nejsme v lese, je nám hezky i na zahrádce, kam se můžeme schovat před horkými paprsky. Dneska jsme si prohlédli, jaké krásné skřítky vytvořily děti ze školy z přírodních materiálů a zkusili jsme si to také, moc nás to bavilo. Děkujeme za inspiraci kamarádi.

Všechny fotografie ZDE.

Oslava dne dětí ve školce.

1 .6. 2021 jsme s dětmi na hřiši oslavili dětský den. Děti si mohly zazávodit v několika disciplínách a nechyběla ani sladká odměna. Nakonec se předškolní děti za účasti paní starostky a několika rodičů rozloučily se školkou a paní ředitelka je přivítala jako prvňáčky do naší školy. Bylo to příjemné dopoledne.

Všechny fotografie najdete ZDE.

Návštěva včelaře.

Dnes k nám do školky zavítal pan včelař i s včeličkami. Moc hezky nám vyprávěl o včelím životě, dozvěděli jsme se mnoho zajímavého o tom, jak se včelky rodí a jak se o ně pečuje, jak to vypadá ve včelím úle, z čeho a jak vzniká med a jestě jsme zblízka a na vlastní oči viděli včelí roj. Děkujeme.

Nakonec jsme si včeličky vytvořili.

Den země v naší školce.

Projektový týden probíhá každoročně v dubnu, při příležitosti oslavy Dne Země.

Zaměřujeme se především na prohloubení vztahu dětí k přírodě, k vlastnímu zdraví a k rodnému kraji. Dotkli jsme se některých závažných ekologických problémů zpracovávajících téma odpadů, jak vznikla země, co je to sluneční soustava.

Podstatou projektu je, aby děti aktivním a tvořivým způsobem získaly poznatky o přírodě a o důležitosti její ochrany a spontánně je využívaly v životě. Myslíme že se nám podařilo děti nadchnout, ostatně je to patrné z následujícíh fotografií. Jenom škoda, že nás zatím do školky chodí tak málo.

Ostatní fotografie najdete ZDE.