Provoz od 13. 9. 2021

Platnost Mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ČR upravující provoz škol a školských zařízení (č. j.: MZDR 14600/2021-19/MIN/KAN) končí k 10. 9. 2021.

Od 13. 9. 2021 proto nebude ve školách a školských zařízeních platit povinnost zajištění screeningového testování dětí a žáků.

Od 1. 9. 2021 dochází k úpravě ŠVP

Vzhledem k aktualizaci Rámcového vzdělávacího programu základního vzdělávání (RVP ZV) dochází zároveň k úpravě ŠVP naší školy.

Nově bude výuka Informatiky probíhat v naší škole již od 4. ročníku, a to vždy 1 vyučovací hodinu týdně. Informatika v 5. ročníku bude probíhat ve stejné časové dotaci. Došlo k upravení k obsahu učiva se zaměřením na algoritmizaci, práci s daty, kódování, dále se budeme zabývat základy robotiky a práci se stavebnicí LegoWedo 2.0.

Z organizačních důvodů jsme upravili dotaci hodin a přesunutí některého učiva v předmětech Přírodověda (nově 2 hodiny týdně) a Vlastivěda (1 hodina týdně). Předmět Výtvarná výchova bude realizován v 1. a 2. ročníku po dvou vyučovacích hodinách, v ostatních ročnících po jedné vyučovací hodině.

Dosud vydané přílohy týkající se Kombinovaného vzdělávání a Distančního vzdělávání zůstávají v platnosti.

Staráme se o včelky

Užíváme si venkovní učebny, nových záhonků, sluníčka a nových časopisů. Vyráběli jsme včelkám jednoduché pítko, zalévali jsme a pleli rostliny, četli jsme si o životě včel a nahlédli skrz prosvětlovací stránku do včelího úlu. Děkujeme vydavatelství časopisu Dráček za sponzorský dar v podobě zaslaných ukázek.