Rozvrh dopoledního bloku od 25. 5. pro přihlášené žáky

V pondělí při nástupu je nezbytné odevzdat rodiči podepsané čestné prohlášení, které je ke stažení ZDE. Zároveň je potřeba informovat pedagogy, kdy má žák ze školy odcházet. Odchod je možný ihned po obědě do 13.00 hodin nebo 15.00 – 16.00 hod. V odpoledních časem bude provoz pro přihlášené podobný družinovému režimu.

Dle stanoviska MŠMT nemusí být žák přítomen denně, avšak důvod absence by měl být škole řádně sdělen.

Žákům, kteří nenastoupí a budou se dále vzdělávat doma, nabízíme pomoc v konzultačních dnech, případně po dohodě předem. Učivo budeme však zasílat až koncem týdne.

Nárok na ošetřovné budou mít nadále až do 30. června 2020 všichni rodiče, kteří z objektivních důvodů nemohou dát dítě do školy či školky. Mezi důvody patří například zdravotní riziko, kdy je dítě náchylné k nemocem, alergické, nebo žije ve společné domácnosti s někým z rizikové skupiny

Zahájení provozu 25. května

bude znovu otevřena v pondělí 25. 5. dle podmínek provozu, které byly zaslány spolu s elektronickým dotazníkem.

bude pro přihlášené žáky otevřena v pondělí 25.5. Podmínky provozu byly zaslány rodičům spolu s dotazníkem. Rozvrh bude zveřejněn dle celkového počtu přihlášených žáků.

Školní kuchyně vaří pro veřejnost již od 18. 5.

Všem dětem i žákům bude změřena teplota, v případě jejího zvýšení nebude dětí nebo žák vpuštěn do budovy. Děkujeme všem rodičům za spolupráci a pochopení.

Informace o otevření ZŠ, MŠ a ŠJ

Škola zpracovává postup pro provoz MŠ, ZŠ i ŠJ.

Rodičům bude do 5. 5. rozeslán dotazník. Prosíme o včasnou součinnost s vyplněním, nejlépe do 7. 5. v případě MŠ a nejpozději do 18. 5. v případě ZŠ.

Čestné prohlášení, které bude ve škole i mateřské škole požadováno při příchodu dítěte nebo žáky najdete ZDE.

Výuka online

Jak u nás funguje výuka na dálku?

Díky spolupráci rodičů a žáčkům samotných výborně. V Google kalendáři se vše naplánuje, pozvánky na Google Meet (online spojení) obdrží žáci na emaily (rodiče jsou také informováni a nad účty dětí dohlíží a kontrolují je). Komunikace s rodiči probíhá telefonicky, emaily nebo prostřednictvím aplikací.

V daný den a čas se všichni pozvaní přihlásí do svého účtu Google, potvrdí účast a přihlásí se. Dále si již žáci povídají s paní učitelkou, která pomáhá s nejasnostmi v učivu. Vyučující má také možnost sdílení své plochy PC, kde žákům na dálku zobrazuje výukové materiály a se žáky společně pracuje. Žáci tedy vidí např. texty, které má paní učitelka na svém zařízení a žáci je mohou je číst u sebe zároveň.

Že to jde i s prvňáky a druháky se můžete přesvědčit na ukázce. Hráli jsme hru „Šel jsem do ZOO a viděl jsem tam….“

UKÁZKA VIDEA ZDE.

Přijatí žáci do 1. ročníku

Na základě žádosti zákonných zástupců o přijetí dítěte k základnímu vzdělávání pro školní rok 2020/2021 byly přijaty děti s č. jednacím

• 01/2020
  • 03/2020
  • 06/2020
  • 07/2020

Jednomu dítěti s č. jednacím 02/2020 bylo vyhověno v žádosti o odklad školní docházky.

Odložení rozhodnutí bylo z důvodu absence požadovaného dokumentu u č. jed. 04/02020.

ZÁPIS DO MATEŘSKÉ ŠKOLY

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vydává v souvislosti s mimořádnými opatřeními vlády k ochraně obyvatelstva v souvislosti s koronavirem a onemocněním COVID-19 opatření k organizaci zápisů k předškolnímu vzdělávání pro školní rok 2020/2021. Zápisy budou probíhat v květnu, a to bez přítomnosti dětí a zákonných zástupců.

Zápis do MŠ Krušovice se koná 12. 5. 2020.

Přihláška ke stažení ZDE. ONLINE přihláška bude spuštěna 11. 5. ZDE.

Přihlášku s podpisem zákonného zástupce je možné doručit následujícími způsoby:

1. do datové schránky školy ,
  2. e-mailem s uznávaným elektronickým podpisem (nelze jen poslat prostý email!),
  3. poštou nebo přímo do poštovní schránky školy

Pro doložení povinnosti O OČKOVÁNÍ DÍTĚTE zákonný zástupce (Podmínkou přijetí dítěte do MŠ je podle § 50 zákona o ochraně veřejného zdraví je splnění povinnosti podrobit se stanoveným pravidelným očkováním.)

1. prohlásí, že je dítě řádně očkované

2. doloží kopii očkovacího průkazu.

V případě, že dítě nebylo očkováno podle očkovacího kalendáře, musí zákonný zástupce kontaktovat na dálku praktického lékaře a vyžádat si od něj potvrzení, že je dítě proti nákaze imunní nebo se nemůže očkování podrobit pro trvalou kontraindikaci.

Vedle doložení dokladu o očkování nemusí zákonný zástupce pro účely správního řízení o přijetí do mateřské školy dokládat žádné jiné vyjádření nebo potvrzení lékaře.