Veselé zoubky

Žáci prvního až třetího ročníku se letos zapojili do preventivního programu „Veselé zoubky“. Jak jeho název napovídá tématem je správná péče o zuby a prevence vzniku zubního kazu. Všichni si přece přejeme, aby naše děti byly zdravé, šťastné a měly co nejčastější důvod k úsměvu, ve kterém jim nebude bránit bolavý zoubek nebo třeba strach ze zubního lékaře!

Tvoření venku

Konečně nám přeje počasí a mohli jsme se vydat do přírody tvořit naše oblíbené obrazy z přírodních materiálů. Děti v rámci výuky výtvarné výchovy tvořily zajímavé obrázky z nalezených přírodnin. Vymýšlely, sbíraly, kombinovaly a nakonec se podařilo vytvořit pěkná dílka.

Měsíc květen

• Květen (knižně a archaicky Máj) je pátý měsíc gregoriánského kalendáře
  • Má 31 dní
  • Měsíc květen je spojen s lidovými oslavami, např. stavění májek nebo pálení čarodějnic
  • Květen je považován za měsíc lásky
  • 1. května je mezinárodní Svátek práce
  • Druhou květnovou neděli se slaví Den matek
  • 8. května je Den vítězství
  • Květnové svátky a tradice naleznete ZDE
  • Májové lidové zvyky ZDE
  • Stavění májky ZDE

Znáš nějaké květnové lidové pranostiky?

• Jsou-li v květnu časté bouřky, bude chladné léto.
  • Studený máj – v stodole ráj.
  • Jestli v máji neprší, červen to dovrší.
  • Když se v máji blýská, sedlák si výská.
  • Březen – za kamna vlezem, duben – ještě tam budem, máj – vyženem kozy v háj.