Mezinárodní den stromů

20.10. Je mezinárodním dnem stromů. Žáci čtvrté a páté třídy ho oslavili již v pátek 18.10. , a to vycházkou do lesa. Vycházka to nebyla ledajaká nýbrž pracovní. Vybaveni pracovními rukavicemi a teoretickými znalostmi o mateřských stromech se žáci vydali do lesa „k Jordánku“.

Po úžasné přednášce pana Brože o Geocachingu, kterou žáci absolvovali v minulých týdnech, bylo prvním cílem nalezení kešky, která se právě u Jordáku nachází. A byli jsme úspěšní.

Následovalo samotné sázení semínek. Do každé vyhloubené jamky patřila semínka mateřského stromu hned tři- dvě pro přírodu, jedno pro úrodu. Počasí přálo, a tak jsme s chutí hledali, určovali, poznávali a sázeli. Na závěr jedna skupinová fotka pod padajícím listím a všichni jsme mohli s dobrým pocitem, že jsme udělali něco pro přírodu, opustit les a vrhnout se vstříc přicházejícímu víkendu.

A další součástí naší podpory přírody a lesa bude SBĚR PAPÍRU, který se chystá na 26.-29.11. Přidejte se k nám !!!!