Volba pohádkového prezidenta školy

Volba prezidenta je velmi významný okamžik, a tak jsme ho chtěli dopřát také našim žákům. Čtvrťáci a páťáci vybrali kandidáty a připravili jejich kampaně. V pátek 20.1. proběhlo první kolo voleb, ve kterém hlasovali všichni žáci a také zaměstnanci školy. Mezi kandidáty byli: Sandy, myslivec z Červené Karkulky, Shrek, Kočička, Sépiák, Mike Wazowski, Bobek, Rumcajs, Maková panenka, Homer Simpson a Brumbál. Volby byly velmi napínavé. Po sečtení všech hlasů nezávislou komisí do druhého kola postoupili Rumcajs a Homer Simpson. Jsme velmi zvědaví, jak to všechno dopadne.

Tato aktivita neměla za cíl pouze pobavit, ale také rozvíjet kreativitu žáků a seznámit je s principy fungování přímé volby hlavy státu. Troufáme si říci, že všechny cíle byly splněny.

Všechny fotografie naleznete v naší fotogalerii ZDE.