Mezinárodní den mateřského jazyka

Při příležitostí Mezinárodního dne mateřského jazyka, který letos připadl na pátek 21.2., měli žáci naší školy tento den výuku formou projektu.

Jak dobře znají svou vlast a svůj rodný jazyk, se mohli žáci přesvědčit při práci ve čtyřech skupinách, kdy každá z nich měla za úkol zpracovat jednu oblast ČR specifickou právě svým nářečím. Že jde o práci nelehkou se žáci přesvědčili velmi brzy, avšak se zápalem se pustili do díla, a tak vznikly práce velmi originální a rozličné. Ještě originálnější pak byly odpolední presentace rodičům, hostům a spolužákům. Nechyběla divadelní scénka ve slezském nářečí, zazněla píseň o Praze, ale také z Valašska, výrazy z Hané bylo možno rozluštit v přesmyčkách. Milým zpestřením byla pro všechny ochutnávka tradičních místních pokrmů.

Žákům patří za jejich celodenní práci uznání. Všem, kteří odpoledne dorazili tento projekt podpořit a shlédnout připravené prezentace, z celého srdce a upřímně děkujeme.

Fotografie z akce jsou již nyní ve fotogalerii. (Ještě budou přibývat.)